تبلیغات
حسین آباد ناظم در تکاپوی شهر شدن - جاذبه‌های دیدنی شهر حسین آباد ناظم

حسین آباد ناظم در تکاپوی شهر شدن

کاری از : عباس روستائی حسین آبادی

جاذبه‌های دیدنی شهر حسین آباد ناظم

جاذبه‌های دیدنی

1. از جاذبه‌های این روستا برج قلیار (قره یال یا قلعه یار) می‌باشد که متأسفانه به دلیل عدم رسیدگی تقریباً ۸۰ درصد آن ویران شده است. این برج از خشت خام و در دو طبقه ساخته شده است و کاربری آن احتمالاً دیده بانی و استفاده در مقابله با اشرار بوده است.

2. از دیگر جاذبه های این روستا ...

قنات آن است که قدمتی طولانی دارد و از آن برای آبیاری باغهای مصفا و وسیع واقع در غرب روستا استفاده می شده است و با وجود کم آب شده آن در سالهای اخیر هنوز هم مورد استفاده می باشد. گفتنی است آب مورد نیاز اراضی کشاورزی و باغات میوه و همجنین آب شرب اهالی در حال حاضر عمدتاً از چاههای عمیق تأمین می گردد.

3.وجود چند منطقه و تپه باستانی که معروفترین آنها به نام یکه لنگه است که به قولی این منطقه(تقریبا صاف شده) قدمتی طولانی داشته و روستای اصلی این منطقه که در سر راه شهر نهاوند است بوده و هم زمان با تپه باستانی نوشیجان ملایر میباشد. تمامی این منطقه ها و تپه ها توسط میراث فرهنگی ملایر علامت گذاری شده است.

4. سالیار: منطقه باصفا و سرسبزی است که در پشت تپه موسوم به قلیار واقع شده است.

5.بابا فخرالدین:منطقه زیبا و دنج برای تفریح و خوش گذرانی در این منطقه چشمه های پر آبی وجود دارد که آن منطقه را زیبا تر کرده است

در این منطقه درختانی وجود دارد که لازم به ذکر است نامی از آنها برده شود مانند درخت توت و درخت پسته که از سال های سال در آن منطقه وجود داشته و افرادی که به آنجا سر میزنند از میوه ی آنها تناول میکنند.[ پنجشنبه 11 خرداد 1391 ] [ 10:33 ق.ظ ] [ عباس روستائی حسین آبادی ] [ نظرات() ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه